środa, 30 marca 2011

Sony Ericsson pozwli na instalację niepodpisanych ROMów.

Jak podaje oficjalny blog SE najnowsza linia smartfonów tego producenta będzie miała odblokowany bootloader, co oznacza, że użytkownicy będą mogli instalować na nich wersje systemu nie wydane przez Sony Ericsson bez groźby utraty gwarancji.
Taka informacja na pewno ucieszy wielu fanów Androida, a w szczególności fanów marki. Pomysł ma wejść w życie tej wiosny (niestety brak konkretów), więc już całkiem niedługo. SE zapowiada jednak, że odblokowany bootloader będzie dostępny tylko w niektórych seriach urządzeń, które spełniać będą określone warunki. Jednym z podstawowych, które już teraz wymienia producent to takie, że telefon nie może mieć blokady SIM, czyli musi być kupiony bez SIMLOCKa. O ile Play i Orange spełniają te wymagania, bo sprzedają telefony bez blokady kart SIM innych operatorów, to nie wiem jak jest w przypadku Orange i Plus. Oprócz tego warunku są jeszcze inne, które uzależnione będą od rynku na którym będą sprzedawane oraz od pierwotnej konfiguracji telefonu. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy telefon spełnia te wymogi będzie podłączenie go do narzędzia Fastboot w Android™ SDK. Jeśli telefon będzie w stanie nawiązać połączenie z Fastboot, to oznaczać będzie, że ma odblokowany bootloader. Aby faktycznie odblokować taki telefon Sony Ericsson uruchomi stronę WWW, która poda użytkownikowi klucz odblokowujący po wpisaniu numeru IMEI urządzenia. Odblokowanie urządzenia będzie się odbywało przez Fastboot.
Telefony, które będą miały możliwość odblokowania bootloadera to: Xperia™ arc, Xperia™ neo, Xperia™ pro oraz Xperia™ PLAY.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz